Home Bez kategorii Psy dla alergików – rasy psów z włosem

Psy dla alergików – rasy psów z włosem

3 min czytania
0
454

Posiadanie psa to dla niektórych z nas niespełnione marzenie. Niestety ze względów zdrowotnych wiele osób nie może pozwolić sobie na psa w domu. Z pomocą przychodzą rasy psów, które zamiast sierści mają włos. Takie rasy mogą być idealną opcją dla alergików. Również uczulają ale w mniejszym stopniu. Jednak należy pamiętać o tym, że takie rasy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Otóż włos w porównaniu do sierści rośnie cały czas, bez przerwy. Dlatego tak ważne są regularne wizyty w psich salonach, na przykład u groomera w Chełmnie.

Rasy psów, które posiadają włosy

Yorkshire terier
To rasa psów należąca do grupy terierów, mają silny instynkt łowiecki. Są małe ale bardzo odważne i pewne siebie, a do tego inteligentne.

Pudel
Choć uważane są za psy salonowe, kiedyś były wykorzystywane do polowań. Są jedną z najinteligentniejszych ras, szybko się uczą. Idealnie sprawdzą się w domach z dziećmi.

Maltańczyk
To rasa niezwykle łagodna i spokojna. Są wesołe i uwielbiają kontakt z człowiekiem. Cechują się dobrą kondycją i bardzo szybko się uczą.

Shih tzu
Są bardzo aktywne i uwielbiają wszelkie zabawy. Będą idealnymi towarzyszami dla dzieci oraz innych zwierząt, nie są konfliktowe. Na tle innych psów wyróżniają się ogromną czułością oraz oddaniem.

Samojed
O wiele większy niż powyższe rasy. Samojedy potrzebują ciągłej uwagi ze strony opiekunów, są bardzo kontaktowe. Uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, uprawiając wszelkie sporty.

Rasy te wymagają systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych w salonach groomerskich oraz regularnego czesania w domowym zaciszu. Należy pamiętać również o tym, że włosy nie chronią psa przed zimnem, dlatego zalecane jest, aby w okresie zimowym nosiły specjalne ubranka. Ochronią je przed mrozem, wilgocią oraz wiatrem.

Załaduj więcej
Załaduj więcej od Redaktor
  • Jeśli nie chcesz mieć dłużników

    Ważne jest, aby nawiązać otwartą komunikację ze wszystkimi klientami od samego początku. U…
Załaduj więcej w Bez kategorii
Komentarze wyłączone.

Sprawdź także

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Bydgoszczy? Najważniejszym elementem jest sprawdzenie…