Inhibitory na łysienie

Inhibitory na łysienie

Chociaż inhibitory nie są one jeszcze dostępne poza badaniami klinicznymi, te ekscytujące i zupełnie nowe metody leczenia łysienia plackowatego zostały zidentyfikowane w ciągu ostatnich 2 lat. Inhibitory zakłócają szlak komunikacyjny wewnątrz komórek odpornościowych, o których wiadomo, że biorą udział w łysieniu plackowatym. Jak dotąd dwa leki doustne zostały przebadane w małych badaniach klinicznych. Nastąpił znaczny odrost włosów, chociaż był lepszy u pacjentów bez całkowitej utraty włosów. Obecnie trwają większe badania. Możliwe jest również, że leki te będą w przyszłości powszechnie stosowane w leczeniu wypadania włosów u mężczyzn i kobiet. Sprawdź: Dermatolog Świecie prywatnie

Perspektywa łysienia plackowatego jest zwykle dobra. W nieregularnym AA wzrost włosów często się regeneruje, być może początkowo z siwymi lub cieńszymi włosami niż wcześniej, chociaż mogą pojawić się inne nowe obszary.

4 na 5 osób z ograniczonymi łatami dochodzi do początkowego stanu w ciągu 1 roku bez żadnego leczenia. Często może nastąpić wyleczenie, a stan powróci na pewnym etapie w przyszłości. Osoby z zajętą ​​więcej niż połową skóry głowy mają 1 na 10 szans na całkowite wyleczenie.

Osoby z zajęciem linii włosów z tyłu, po bokach lub z przodu głowy mają mniejsze prawdopodobieństwo pełnego odrastania.