Home Informacje Grecja notuje wysokie przychody z turystyki

Grecja notuje wysokie przychody z turystyki

2 min czytania
0
279

Grecja ostatnich lat pod względem turystycznym nie może zaliczyć do udanych. Wszystko jednak wskazuje na to, że najgorsze mają już za sobą. W pierwszym półroczu 2017 roku Grecję odwiedziło 8 milionów turystów. Przychody z tego tytułu wzrosły o 7% i wyniosły ponad 4 miliardy – takie dane opublikował Bank Grecki.

Najwięcej turystów przybyło z krajów unijnych – przede wszystkim Francji oraz Niemiec. Z raportu wynika, że Grecja cieszyła się również sporym zainteresowaniem ze strony Rosjan. Jeśli chodzi o liczbę turystów, to jest ona porównywalna do zeszłego sezonu, jednakże wtedy przychody w tym sektorze wyraźnie spadały. Było to spowodowane znaczną obniżką cen przez hotele, które tym zabiegiem chciały przyciągnąć jak największą liczbę turystów. W tym roku wydaje się, że sytuacja wraca do normy.

Właściciele pensjonatów są wyraźnie zadowoleni i zaznaczają, że z góry mają komplet urlopowiczów na cały sezon. Trudno jednak jeszcze szacować ostateczne zyski ze względu na wysokie podatki. Tak czy owak Grecja po głębokim kryzysie powoli wstaje z kolan. Turystyka od zawsze była istotnym elementem budżetu tego kraju, więc jej rozwój może w końcu po latach przynieść stabilność. Szacuje się, że do końca roku Grecję może odwiedzić aż 30 milionów turystów.

Załaduj więcej
Załaduj więcej od Redaktor
  • Ubiór a polowanie

    Przygotowując się do polowania szczególnie dużo – być może najwięcej – uwagi poświęcasz na…
  • Stępiński w Serie A?

    Jak donoszą polskie i włoskie media, reprezentant Polski Mariusz Stępiński jeszcze w tym t…
  • Legia Warszawa żegna się z europejskimi pucharami

    Legia Warszawa nie była w stanie pokonać przeciwników i zremisowała bezbramkowo w rewanżow…
Załaduj więcej w Informacje
Komentarze wyłączone.

Sprawdź także

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Bydgoszczy? Najważniejszym elementem jest sprawdzenie…