Home Zdrowie Zaszczep dzieci przeciwko ospie wietrznej

Zaszczep dzieci przeciwko ospie wietrznej

3 min czytania
0
410

Pewien mężczyzna jednej wiosny zauważył lekką wysypkę z tyłu nogi. Ale biorąc pod uwagę, że pracował na podwórku, szczerze nie zwrócił na to uwagi.

To znaczy do kilku dni później, kiedy obudził go o 2 w nocy z ostrym, piekącym bólem przeszywającym nerwy w mojej nodze. Jakiś czas spędzony w Internecie utwierdził go w przekonaniu, że ugryzł go jakiś insekt. Jednak badania w świetle dziennym utwierdziły w przekonaniu, że to nie jest (zwykłe) ukąszenie.

Rozumiejąc, że poza Internetem istnieją inne sposoby diagnozowania objawów, wybrał się tego ranka do przychodni, gdzie dowiedział się, że ma półpasiec. Sprawdź: Szczepienia Covid

Myślę, że nie powinno to być szokiem, ponieważ miał wszystkie wcześniej istniejące schorzenia – jest dorosły i jako dziecko chorował na ospę wietrzną. Tak więc większość dorosłych już ma wirusa, który powoduje półpasiec. Półpasiec pojawia się, gdy wirus wywołujący ospę wietrzną ponownie pojawia się w organizmie. Po wyzdrowieniu z ospy wietrznej wirus „śpi” (jest uśpiony) w korzeniach nerwowych. U niektórych osób pozostaje uśpiony na zawsze. W innych wirus „budzi się”, gdy choroba, stres lub starzenie się osłabiają układ odpornościowy ,

Półpasiec boli jak kolonia mrówek ognistych wykopująca się z wnętrza twojego układu nerwowego. Wysypka jest po prostu zewnętrzną manifestacją wewnętrznego bólu. Chociaż to nie powstrzymuje go przed wyglądaniem całkowicie obrzydliwym i swędzącym jak szalony. Niektórzy ludzie mają to na twarzy!

Półpasiec w rzeczywistości nie może być przenoszony z jednej osoby na drugą, ale wirus wywołujący półpasiec może zostać przeniesiony z osoby z aktywnym półpaścem na inną osobę, która nigdy nie chorowała na ospę wietrzną. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że są zaszczepione przeciwko tej chorobie.

Załaduj więcej
Załaduj więcej od Redaktor
Załaduj więcej w Zdrowie
Komentarze wyłączone.

Sprawdź także

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Bydgoszczy? Najważniejszym elementem jest sprawdzenie…