Home Zdrowie Zaszczep dzieci przeciwko ospie wietrznej

Zaszczep dzieci przeciwko ospie wietrznej

3 min czytania
0
167

Pewien mężczyzna jednej wiosny zauważył lekką wysypkę z tyłu nogi. Ale biorąc pod uwagę, że pracował na podwórku, szczerze nie zwrócił na to uwagi.

To znaczy do kilku dni później, kiedy obudził go o 2 w nocy z ostrym, piekącym bólem przeszywającym nerwy w mojej nodze. Jakiś czas spędzony w Internecie utwierdził go w przekonaniu, że ugryzł go jakiś insekt. Jednak badania w świetle dziennym utwierdziły w przekonaniu, że to nie jest (zwykłe) ukąszenie.

Rozumiejąc, że poza Internetem istnieją inne sposoby diagnozowania objawów, wybrał się tego ranka do przychodni, gdzie dowiedział się, że ma półpasiec. Sprawdź: Szczepienia Covid

Myślę, że nie powinno to być szokiem, ponieważ miał wszystkie wcześniej istniejące schorzenia – jest dorosły i jako dziecko chorował na ospę wietrzną. Tak więc większość dorosłych już ma wirusa, który powoduje półpasiec. Półpasiec pojawia się, gdy wirus wywołujący ospę wietrzną ponownie pojawia się w organizmie. Po wyzdrowieniu z ospy wietrznej wirus „śpi” (jest uśpiony) w korzeniach nerwowych. U niektórych osób pozostaje uśpiony na zawsze. W innych wirus „budzi się”, gdy choroba, stres lub starzenie się osłabiają układ odpornościowy ,

Półpasiec boli jak kolonia mrówek ognistych wykopująca się z wnętrza twojego układu nerwowego. Wysypka jest po prostu zewnętrzną manifestacją wewnętrznego bólu. Chociaż to nie powstrzymuje go przed wyglądaniem całkowicie obrzydliwym i swędzącym jak szalony. Niektórzy ludzie mają to na twarzy!

Półpasiec w rzeczywistości nie może być przenoszony z jednej osoby na drugą, ale wirus wywołujący półpasiec może zostać przeniesiony z osoby z aktywnym półpaścem na inną osobę, która nigdy nie chorowała na ospę wietrzną. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że są zaszczepione przeciwko tej chorobie.

Załaduj więcej
Załaduj więcej od Redaktor
  • Inhibitory na łysienie

    Chociaż inhibitory nie są one jeszcze dostępne poza badaniami klinicznymi, te ekscytujące …
  • Rośnie liczba suplementów diety

    Weganie czy nie – 28 procent Europejczyków nie chce ryzykować osłabienia układu odpo…
  • Pytania przed wykonaniem tatuażu

    Kiedy ludzie myślą o zrobieniu tatuażu, znajdują w internecie wiele niedokładnych informac…
Załaduj więcej w Zdrowie
Komentarze wyłączone.

Sprawdź także

Psy dla alergików – rasy psów z włosem

Posiadanie psa to dla niektórych z nas niespełnione marzenie. Niestety ze względów zdrowot…