Home Informacje Wyjątkowe odkrycie w piramidzie Bellavista

Wyjątkowe odkrycie w piramidzie Bellavista

2 min czytania
0
302

Naukowcy od dłuższego czasu badali prekolumbijską przeszłość Peru. Jest to temat od dawna interesujący archeologów i historyków z całego świata. Podczas badań nad jedną z piramid, natknięto się na zwłoki. Wbrew wstępnym przypuszczeniom, nie było to ciało jednego z członków ludu Ichma, dla których piramida Bellavista była bardzo istotnym miejscem kultu. Odkryto, że jest to jeden z chińskich pracowników, który został sprowadzony do Peru.

W toku badań znaleziono tam 11 ciał pogrzebanych w ziemi, które były owinięte tkaninami oraz 5 ciał w drewnianych trumnach. W jednej znaleziono fajkę oraz mały ceramiczny statek – może to świadczyć o poprawiającym się losie przybyszów.

Ze względu na to, że Chińczycy nie mogli być grzebani na cmentarzach katolickich, to musiano znaleźć dla nich inne miejsce. W tym wypadku padło na piramidę, ponieważ były one bezpośrednio związane z duchowością i kultem religijnym.

Pierwsi pracownicy z Chin pojawili się w Peru ok. 1850 roku. Wykonywali oni najcięższe roboty, które niewiele różniły się od tych wykonywanych przez niewolników, choć teoretycznie byli wolni.

Przewiduje się, że osoby, których ciała znaleziono w Limie, zbierali bawełnę w bardzo ciężkiwch warunkach na okolicznych plantacjach.

Piramida Bellavista w przeszłości pełniła rolę religijną oraz administracyjną. Około 1000 lat temu należała do ludu Ichma i była istotnym elementem kultu.

Załaduj więcej
Załaduj więcej od Redaktor
  • Ubiór a polowanie

    Przygotowując się do polowania szczególnie dużo – być może najwięcej – uwagi poświęcasz na…
  • Stępiński w Serie A?

    Jak donoszą polskie i włoskie media, reprezentant Polski Mariusz Stępiński jeszcze w tym t…
  • Legia Warszawa żegna się z europejskimi pucharami

    Legia Warszawa nie była w stanie pokonać przeciwników i zremisowała bezbramkowo w rewanżow…
Załaduj więcej w Informacje
Komentarze wyłączone.

Sprawdź także

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe

Jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Bydgoszczy? Najważniejszym elementem jest sprawdzenie…