Home Zdrowie Radiofrekwencja mikroigłowa – połączenie dwóch sprawdzonych metod

Radiofrekwencja mikroigłowa – połączenie dwóch sprawdzonych metod

3 min czytania
0
72
twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa jest metodą chętnie stosowaną na całym świecie. Posiada wielu zwolenników, którzy ją uwielbiają, ze względu na jej działanie i cudowne efekty. Szukając informacji na temat radiofrekwencji mikroigłowej mogłaś wpisać w wyszukiwarkę hasło: “radiofrekwencja mikroigłowa Sosnowiec”. Jak sama zapewne się przekonałaś – nie musi prowadzić to do trafnych wyników. Z tego też powodu napisaliśmy poniższy tekst – aby wiedza o radiofrekwencji mikroigłowej była dostępna ze sprawdzonych źródeł.

 

Drugi człon radiofrekwencji mikroigłowej – terapia mikroigłowa

Traktowanie skóry mikroigłami zapewnia zdrowotne mikrourazy, które zachęcają organizm do wykorzystania swojej wrodzonej zdolności do ponownego wzrostu i naprawy skóry, poprzez pobudzenie normalnej fizjologii skóry.

 

Pierwsza faza rozpoczyna się od uwolnienia czynników wzrostu organizmu i dalszej kaskady wzrostu nowego naskórka, produkcji fibroblastów i macierzy. Ta proliferacja tkanki organizmu kontynuuje uwalnianie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów. Druga faza gojenia się ran obejmuje odkładanie kolagenu, elastyny, proteoglikanów i GAG. W ostatniej fazie dochodzi do przebudowy tkanki, w której dojrzewa macierz naczyniowa skóry, widoczne jest napięcie skóry oraz nowy kolagen. Zdolność organizmu do remodelowania i samoleczenia jest podstawą tego niesamowitego procesu.

 

Reklama: radiofrekwencja mikroigłowa Sosnowiec

 

Pierwszy człon radiofrekwencji mikroigłowej – energia radiowa

Zabieg traktowania skóry energią radiową polega na dostarczaniu prądu elektrycznego o bardzo wysokich częstotliwościach, takich jak te używane w radiofonii (stąd częstotliwość radiowa, np. 1 MHz) do tkanek docelowych poprzez elektrody w kontakcie ze skórą. Żywe tkanki przewodzą prąd elektryczny, ale stawiają mu opór. Kiedy prąd elektryczny napotyka na opór, wytwarza ciepło, więc energia radiowa bezpiecznie generuje kontrolowany i lokalny efekt elektrotermiczny w tkankach. To elektrotermiczne ogrzewanie jest szczególnie ukierunkowane na kolagen na końcu igieł.

Załaduj więcej
Załaduj więcej od Eseista
Załaduj więcej w Zdrowie
Komentarze wyłączone.

Sprawdź także

Najczęściej popełniany błąd podczas zakupu nieruchomości ze skupu nieruchomości

Każdy, kto jest zainteresowany kupnem nieruchomości na pewno zastanawiał się nad skorzysta…