Mikroigły na skórę – czy to działa?

twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej

Mikroigły na skórę – czy to działa?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest metodą chętnie stosowaną na całym świecie. Posiada wielu zwolenników, którzy ją uwielbiają, ze względu na jej działanie i cudowne efekty.

Drugi człon radiofrekwencji mikroigłowej – terapia mikroigłowa

Traktowanie skóry mikroigłami zapewnia zdrowotne mikrourazy, które zachęcają organizm do wykorzystania swojej wrodzonej zdolności do ponownego wzrostu i naprawy skóry, poprzez pobudzenie normalnej fizjologii skóry.

Pierwsza faza rozpoczyna się od uwolnienia czynników wzrostu organizmu i dalszej kaskady wzrostu nowego naskórka, produkcji fibroblastów i macierzy. Ta proliferacja tkanki organizmu kontynuuje uwalnianie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów. Druga faza gojenia się ran obejmuje odkładanie kolagenu, elastyny, proteoglikanów i GAG. W ostatniej fazie dochodzi do przebudowy tkanki, w której dojrzewa macierz naczyniowa skóry, widoczne jest napięcie skóry oraz nowy kolagen. Zdolność organizmu do remodelowania i samoleczenia jest podstawą tego niesamowitego procesu.

 

Reklama: Gabinet kosmetyczny Dąbrowa Górnicza

 

Pierwszy człon radiofrekwencji mikroigłowej – energia radiowa

Zabieg traktowania skóry energią radiową polega na dostarczaniu prądu elektrycznego o bardzo wysokich częstotliwościach, takich jak te używane w radiofonii (stąd częstotliwość radiowa, np. 1 MHz) do tkanek docelowych poprzez elektrody w kontakcie ze skórą. Żywe tkanki przewodzą prąd elektryczny, ale stawiają mu opór. Kiedy prąd elektryczny napotyka na opór, wytwarza ciepło, więc energia radiowa bezpiecznie generuje kontrolowany i lokalny efekt elektrotermiczny w tkankach. To elektrotermiczne ogrzewanie jest szczególnie ukierunkowane na kolagen na końcu igieł.