Samsung Galaxy S9 – czego możemy się spodziewać?

Samsung Galaxy S9 – czego możemy się spodziewać?

Seria Galaxy pozwoliła Samsungowi na zajęcie poczesnego miejsca na rynku smartphonów. Prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku na rynek trafi nowy model flagowca tego południowokoreańskiego koncernu. Czym zaskoczy Nas nowy Samsung S9? W czym będzie lepszy od swoich poprzedników?

Nowy model zostanie prawdopodobnie wyposażony w wyświetlacz AMOLED Sunflower, a jego cienkie ramki mają pozwolić na zajęcie przez ekran przynajmniej 85% górnej powierzchni telefonu. Pojawiły się informacje sugerujące, że Samsung dąży do pozyskania „samowystarczalności” w zakresie produkcji wyświetlaczy do nowego modelu, a ograniczenie łańcucha poddostawców ma pomóc w redukcji kosztów ich produkcji nawet o 30%. Nie wiadomo jednak czy i w jakim stopniu przełoży się to na obniżenie ceny telefonu. Nowe S9 dostępne będą z wyświetlaczami o dwóch przekątnych ekranu – 5,77 cala i 6,22 cala.

Sercem nowego, południowokoreańskiego smartphona ma być procesor Snapdragon 845, mający odznaczać się o 1/3 większą mocą w stosunku do obecnej generacji Snapdragon 835 przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię. Na pokładzie nowego flagowca zagości też najprawdopodobniej aparat o rozdzielczości 12 Mpx, znany dobrze z Samsunga Galaxy Note 8, wyposażony w podwójny obiektyw. Jednak prawdziwym novum ma być wprowadzenie czytnika linii papilarnych umieszczonego w ekranie, a nie jak do tej pory z tyłu urządzenia. Nie ma jednak pewności co do tego, czy prace nad tym rozwiązaniem uda się ukończyć przed premierą nowego flagowca – pierwotnie rozwiązanie takie miało zostać zaimplementowane już w Samsungu S8.

Na dzień dzisiejszy koncern z Korei Południowej nie potwierdził jeszcze oficjalnie żadnych informacji na temat swojego najnowszego dzieła nad którym prace trwać mają od kilku miesięcy, a jego dokładną specyfikację poznamy zapewne na przełomie roku. Jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze modele wydaje się, że fani tej marki mogą być spokojni o najnowszą generację kultowej, koreańskiej komórki.